رمز عبورم را فراموش کردم!

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

کاریابی بین المللی ایران کاردان کرمان

کاریابی بین المللی ایران کاردان کرمان

Iran Flag
03432254060

دفتر حمایت از نیروی کار ایرانی در استرالیا، عمان، ترکیه و کانادا فعال شد

مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز به کار دفاتر حمایت از نیروی کار ایرانی در چهار کشور استرالیا، عمان، ترکیه و کانادا خبر داد.

به گزارش «فرصت امروز» از این وزارتخانه، «محمد اکبرنیا» افزود: اعزام نیروی انسانی به بازارهای کار خارج از کشور یکی از برنامه های دولت و به ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، در همین راستا تعدادی از موسسات کاریابی های بین المللی ایرانی در خارج از کشور دفاتری را در اختیار دارند.

وی افزود: وزارت کار باید در تعامل با وزارت امور خارجه برای گسترش مجوز فعالیت این کاریابی ها در کشورهای خارجی برنامه  مشترکی را آغاز کند. مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: در ابتدای همکاری مشترک این وزارتخانه با وزارت خارجه تعداد ۲۰ کشور برای اعزام نیروی کار ایرانی مساعد و مناسب تشخیص داده شدند که در مرحله نخست برای چهار کشور مجوز دفاتر حمایت از نیروی کار ایرانی صادر شده است.

وی گفت: با پیگیری هایی که در هماهنگی با سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف انجام دادیم در گام نخست مجوزهایی برای اعزام نیروی کار و حمایت از نیروی کار ایرانی به سه کشور استرالیا، عمان و ترکیه صادر شده است.

وی تاکید کرد: از این پس موسسات کاریابی که این مجوز را در اختیار دارند در هماهنگی با وزارت کار و وزارت خارجه به نیروی کار ایرانی که عازم این کشورها هستند، خدمات ارائه می دهند.

اکبرنیا در توضیح خدماتی که قرار است از سوی دفاتر برون مرزی این موسسات کاریابی به نیروی کار اعزامی ارائه شود، گفت: تسهیل در فرآیند اعزام نیروی کار و ارائه خدمات مختلف آموزشی، حقوقی، حمایتی به این افراد محورهای اصلی فعالیت این دفاتر هستند.

اکبرنیا همچنین در خصوص دفتری که برای اعزام و ارائه خدمت به نیروی کار ایرانی در کانادا راه اندازی شده است، گفت: از آنجا که در کشور کانادا سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران فعالیتی ندارد، فعالیت های دفتر کانادا تنها در هماهنگی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهد بود.

وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنان پیگیر توسعه سیاست اعزام نیروی کار به کشورهای خارجی است، افزود: در صورت شناسایی بازارهای کار مطمئن و شایسته برای نیروی کار ایرانی دفاتر هدایت نیروی انسانی در کشورهای جدید بازگشایی خواهد شد و حتی ممکن است بر تعداد دفاتر موجود در یک کشور خارجی هم افزوده شود.

مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از برنامه صدور گواهینامه شغلی برای نیروی کار ایرانی شاغل در کشورهای خارجی خبر داد و گفت: قصد داریم تا این پروژه را با همکاری دفاتر برون مرزی اعزام و هدایت نیروی کار ایرانی اجرا کنیم و از این طریق برای ایرانیان شاغل در خارج از کشور امکان برخورداری از خدمات بیمه تامین اجتماعی و معافیت های مربوط به عوارض خروج از کشور و عوارض گمرکی ابزار کار را فراهم کنیم.


دسته‌بندی نشده
زمان انتشار: ۲:۰۷ ب.ظ / مهر ۲۲, ۱۳۹۶

همین حالا ثبت نام کنید

قبل از انجام هر کاری ابتدا عضو شوید

عضویت در وبسایت